KONST / Litografier / Färglitografi 13693402
*
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:35:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 16:48:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
*
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 16:48:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1913, död 2007.Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02